2007 évben a Pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése címû pályázati felhívásra fenntartónk a Szent László Völgye Többcélú Kistérségi Társulás benyújtotta a pályázatot.
2008. július 2-án kelt értesítésben a pályázatot támogatásra érdemesnek ítélték meg.
2009.december 23-án kelt értesítést kaptunk arról, hogy az eszközök beszerzését a fenntartók fogják lebonyolítani.
2010.június 1-jén a pályázat hiánypótlását kellett elvégezni
2010. október 21-én aláírásra került a támogatói okirat
Ebben a szerzõdésben a projekt megvalósításának tervezett kezdõ idõpontja 2010. április 30-a lett volna és a befejezõ 2010. november 30.
Mivel a projekt megvalósításának tartalma maximum 8 hónap lehet összesen, és 1 hónap ált rendelkezésünkre, ezen idõszak alatt képtelenség lett volna megvalósítani.
Szerzõdésmódosítási kérelmet kellett eszközölni, melyet 2010. december 2-án megtettem. Így a projekt megvalósítási idõszakának tervezett kezdõ idõpontja 2010. december 1 és befejezõ 2011. július 30-ra módosult.
9.653.238 Ft vissza nem térítendõ 100 %-os támogatásban részesültünk.
Utófinanszírozású projektelemek ebbõl 1.000.738 Ft a szállító finanszírozású projektelem 8.652.500Ft, mely összeget közvetlenül a közremûködõ szervezet fizet a szállítónak.
Az eszközök beszerzése egyszerû, hirdetmény nélküli közbeszerzési eljárás keretében folyt le, melyet hivatalos bejegyzett közbeszerzési tanácsadó bonyolított le.
A közbeszerzési eljárásban benyújtott 3 db ajánlat értékelése után az ALBACOMP RI KFT nyújtott be érvényes ajánlatot, mely a legalacsonyabb összegû ellenszolgáltatás bírálati szempont alapján történt.
A nyertes szállító munkatársai 2011. április 18-án szállította iskolánkba és helyezte üzembe a számítástechnikai eszközöket nagy örömünkre.
Így iskolánk jelenlegi informatikai eszköz ellátottsága ezen pályázat keretein belül jelentõs fejlesztésen ment keresztül.
A 7 db (4 db alsóban és 3 db felsõben) tantermi csomag módszertani megújulást jelent pedagógusaink számára és biztosítja az IKT-val támogatott tanórák tartásához a magas színvonalú eszközöket. Az egész világ kitárul elõttünk egy kattintással, mellyel a tudáshoz vezetõ élményhez juttathatjuk a gyermekeket. Egyenlõre még csak az ismerkedés fázisánál tartunk, de hamarosan természetessé fog válni mindenki számára az interaktív tábla használata. Bízunk abban, hogy a tanulóknak, pedagógusoknak még izgalmasabbá, érdekesebbé válnak a majd tanórák. A digitális eszközök a mai kor gyermekéhez közelebb állnak, s talán jobban rögzül majd a fejekben a tananyag, hiszen élményhez jutva, könnyebben fognak majd tanulni. Ugyanakkor fontos megemlíteni azt, hogy ezek az eszközök csak segédeszközök. Továbbra is fontos, hogy jól felkészült tanárok irányításával és tanulni akaró diákokkal éljük meg ezt a csodát !
Iskolánk nevelõtestülete nyitott e módszertani kultúra megismerésére, megtanulására és a korszerû oktatási módszerek alkalmazására. Az elõzõ tanévben megvalósuló kompetencia alapú oktatás során már felkészítetést kaptunk ezen eszközök alkalmazására. Úgy érezzük iskolánk jövõjét pozitívan fogja befolyásolni a digitális tábla használata az oktatásban.
A számítástechnika terem kifutó félben lévõ számítógépeinek cseréje is idõszerûvé vált, melyet a meglévõ 6 db PC-én túl, még 6 db iskolai PC biztosít.
Az alkalmazás szerver lehetõvé teszi, a tananyagok biztosítását a helyi hálózatunk számára valamint a törvényben elõírt adatok közzétételét a világhálón.
A WIFI csomag a vezeték nélküli hálózat kényelmi funkcióival biztosítja a szabad mozgást a hatókörön belül, és viszonylag biztonságos titkosítással használható elfogadható sebesség mellett.
Projektzáró-átadó ünnepélyünk 2011. június 24-én volt,ahol egyben szakmai bemutatót is tartottunk.Intézményünkben sikeresen megvalósult a TIOP-1.1.1-07/1.2008-0376 azonosítószámú megnyert pályázat, mely „A Kozma Ferenc Általános Iskola Informatikai infrastruktúra fejlesztése” címû projekt.
|