Oldal betöltése ...


Navigáció
Kidoboló helyi újság

Iskolai hírek

 

 

Tisztelt Olvasók!

 

Hamarosan  véget ér a 2015-2016-os tanév.

Szeretném Önökkel megosztani a II. félévben történt  kiemelt eseményeket, eredményeket, amelyekre nagyon büszkék vagyunk.

 

2016.január 28-án nyugdíjba vonult 42 év szolgálati idő után Kovács Jánosné, Sára néni aki iskolánkban 17 évig dolgozott. Nap, mint nap ő nyitotta és zárta az iskola ajtaját. Szorgos keze nyomán tiszta, rendes termek és folyosók várták tanulóinkat reggelente.

2016.február 2-án délután virággal, ajándékkal és sok-sok jókívánsággal ünnepeltük őt. Nyugdíjba vonulása alkalmából egy szép verssel is búcsúztunk tőle, kívánva neki hosszú életet, hogy  még nagyon sok öröm érje egészségben,békességben kedves családja körében.

Jelen írásomban több adományozónak szeretnék köszönetet mondani tanulóink és a munkatársak nevében.

A Baracskai Dalkör egy kiváló minőségű szintetizátort adományozott, melyet Mészáros Jenőné Ibi néni adott át nevükben.

Községünk volt tanítványa Vass Hajnalka és Katalin számos iskolai berendezéssel örvendeztetett meg bennünket: Budapest egyik intézményéből selejtezésre került, alig használt 40 db tanulószéket és 4 db tanulóasztalt, iskolai orvosi vizsgálóból vadonatúj fehér ágyat, mely a fejlesztő szobában igen kedvelt pihenő hely lett az elfáradt kisgyerekeknek, továbbá papírvágó szerkezetet, táblavilágító korszerű lámpákat kaptunk, melyek felszerelését nyárra ütemezzük a festés után.

Kiss Gábor helyi lakos 100.000 Ft készpénzt adományozott tehetséges, rászoruló tanítványaink versenyeihez és jutalomkönyvekre.

Pajzs Petra szüleitől egy komplett ajtót kaptunk tokkal együtt, a matematika terem leszakadt ajtaja helyére.

Tarczali Bence szülei zúzott követ adományoztak, melyet saját kezűleg töltöttek fel az iskola bejáratánál lévő parkolóba. Köszönjük!

Április  14-án és 15-én volt a leendő 1. osztályosaink beíratása. Jelenleg 22 főt írattak be az első évfolyamba. Ebből 3 fő kajászói és 19 fő baracskai lakosú baracskai óvodás kisgyermeket. Ebben az évben is változatos programokkal készültünk a szülők és gyermekek fogadására.

2016. március 8-án kedden   nyílt nap volt  a 4. osztályban a leendő 1. osztályos tanítónál.

2016. március 21-én  hétfőn  Borsóné Molnár Szilvia tanító és Kárpáthegyi Józsefné igazgató látogattak el a helyi  óvodába.

2016.március 31-én  csütörtökön 17 órakor   tájékoztató szülői értekezlet volt a leendő 1. osztályos gyerekeknek és a szülőknek.

2016.április 8-án pénteken  3 órától 4-ig  „Csalogató”-kézműves foglalkozás volt.

2016. április  21-én csütörtökön  beiratkozás volt az 1. évfolyamra.

2016. április  22-én  pénteken    beiratkozás volt az 1. évfolyamra.

2016. május 10-én kedden   a nagycsoportos óvodások ellátogattak az iskolánkba.

 

Nagyon köszönjük a Szülők bizalmát, hogy a mi iskolánkat választották!

 

Rengeteg tanulmányi  versenyen vettünk részt ebben az évben,eredményeink:

 

 

A tanuló neve

A verseny neve

A verseny szintje

Elért eredmény

Felkészítő tanár

Molnár Fanni

Read and Play

angol nyelv

Székesfehérvár

megyei

2. helyezés

 

Kárpáti Zsolt

Papp László

Read and Play

angol nyelv

       Székesfehérvár

megyei

3.helyezés

 

Kárpáti Zsolt

Ferenc-Csibi Nóra

Read and Play

angol nyelv

      Székesfehérvár

megyei

8.helyezés

 

Kárpáti Zsolt

Paizs Petra

Chernel István Természettudományi verseny

Agárd

területi

20. helyezés

 

Janda Katalin

Faragó Gabriella

Méri Kata

Varga Patrik

Wittmann Réka

5. osztály

Gyors ész hamar kész

Ercsi

területi

4.helyezés

 

Wittmanné Ángyás Eszter

Ferenc-Csibi Nóra

Csapó Virág

Sass Szilvia

Molnár Fanni

6. osztály

Gyors ész hamar kész

Ercsi

területi

1.helyezés

 

Wittmanné Ángyás Eszter

Boriszov Csenge

Görcs Emese

Juraszkó Vanessza

Végh Patrik

7.osztály

Gyors ész hamar kész

Ercsi

területi

1.helyezés

 

Wittmanné Ángyás Eszter

Molnár Krisztián

Magyar Ferenc

Rebenák Dorottya

Siklódi Gellért

8. osztály

Gyors ész hamar kész

Ercsi

területi

3.helyezés

Wittmanné Ángyás Eszter

Túróczi Anna

3.osztály

Kempelen farkas matematika verseny

Pázmánd

területi

3. helyezés

Schaffer Ferencné

Miklósi-Kovács Dániel

1.osztály

Kempelen farkas matematika verseny

Pázmánd

területi

6. helyezés

Szőlősyné Nagy Melinda

Földesi Nikol 3.osztály

„Alkoss velünk, Alkoss nekünk!” rajzverseny

Pápay Ágoston Általános Iskola Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Kollégium

Martonvásár

területi

2. helyezés

 

 

 

Kárpáthegyi Józsefné

Görcs András

3. osztály

Wittman Réka 5. osztály

Siklódi Gellért 8.osztály

Mezei futóverseny

Vál

területi

6.helyezés

10.helyezés

4. helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Galgóczy Lajos

Méri Kata

5. osztály

Nagy Erik

4. osztály

Tarczali Bence 7. osztály

Mezei futóverseny

Vál

területi

3. helyezés

3.helyezés

2.helyezés

Borsóné Molnár Szilvia

Galgóczy Lajos

Ferenc-Csibi Nóra

6. osztály

Bendegúz Nyelvész verseny

Székesfehérvár

megyei

3.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Ferenc-Csibi Nóra 6. osztály

Bendegúz Tudásbajnokság

Székesfehérvár

megyei

2.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Juraszkó Vanessza

7. osztály

Bendegúz Tudásbajnokság

Székesfehérvár

megyei

5.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Hajdú Eliza

5. osztály

Bendegúz Tudásbajnokság

Székesfehérvár

megyei

10.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Miklósi-Kovács Dániel

1.osztály

Szőlősy Lili

2.osztály

Túróczi Anna 2.osztály

Benedek Elek mesemondó verseny

szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

1.helyezés

2.helyezés

3.helyezés

Szőlősyné Nagy Melinda

 

 

Schaffer Ferencné

Antal Johanna

3.osztály

Maticsuk Dominik

4.osztály

Alabi Ademola Colin 3.osztály

Benedek Elek mesemondó verseny

szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

1.helyezés

2.helyezés

3.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

 

Borsóné Molnár Szilvia

 

Ferenc-Csibi Nóra

6.osztály

Benedek Elek mesemondó verseny

szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

1.helyezés

 

Vranekné Járányi Csilla

Borsányi Hanna

2.osztály

Költői délután

helyi

1.helyezés

Schaffer Ferencné

Antal Johanna

3.osztály

Költői délután

helyi

1.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Borsányi Hanna

2.osztály

Költői délután

helyi

1.helyezés

Schaffer Ferencné

Bagdi Emese

6.osztály

Költői délután

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Hajdú Eliza 5.osztály

Helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Ferenc –Csibi Nóra

6. osztály

Helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Görcs Emese

7. osztály

Helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Molnár Krisztián

8. osztály

Helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Bagdi Emese

6. osztály

 Szavalóverseny

helyi

1.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Hajdú Eliza

5. osztály

 Szavalóverseny

helyi

2.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Ferenc-Csibi Nóra

6. osztály

 Szavalóverseny

helyi

3.helyezés

Vranekné Járányi Csilla

Miklósi –Kovács Dániel

1.osztály

Alsós olvasási verseny:szervező Borsóné Molnár Szilvia

helyi

1.helyezés

Szőlősyné Nagy Melinda

Jávorszky Zsüliett

2. osztály

Alsós olvasási verseny:szervező Borsóné Molnár Szilvia Alsós olvasási verseny

helyi

1.helyezés

Schaffer Ferencné

Lakner Dominika

3. osztály

Alsós olvasási verseny:szervező Borsóné Molnár Szilvia Alsós olvasási verseny

helyi

1.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Molnár Dávid 4. osztály

Alsós olvasási verseny:szervező Borsóné Molnár Szilvia Alsós olvasási verseny

helyi

1.helyezés

Borsóné Molnár Szilvia

Miklósi-Kovács Dániel

1.osztály

Alsós helyesírási verseny:szervező Schaffer Ferencné

helyi

1.helyezés

Szőlősyné Nagy Melinda

Szőlősy Lili Emese

2.osztály

Alsós helyesírási verseny:szervező Schaffer Ferencné Alsós helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Schaffer Ferencné

Winkler Gergő

3.osztály

Alsós helyesírási verseny:szervező Schaffer Ferencné Alsós helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Bagdi Bence

4.osztály

Alsós helyesírási verseny:szervező Schaffer Ferencné Alsós helyesírási verseny

helyi

1.helyezés

Borsóné Molnár Szilvia

Miklósi-Kovács Dániel

1.osztály

Alsós matematika verseny:szervező Moharosné Benkő Ágnes

helyi

1.helyezés

Szőlősyné Nagy Melinda

Csapó Balázs

2.osztály

Alsós matematika verseny:szervező Moharosné Benkő Ágnes Alsós matematika verseny

helyi

1.helyezés

Schaffer Ferencné

 Földesi Nikol

3.osztály

Alsós matematika verseny:szervező Moharosné Benkő Ágnes Alsós matematika verseny

helyi

1.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Bagdi Bence

4.osztály

Alsós matematika verseny:szervező Moharosné Benkő Ágnes Alsós matematika verseny

helyi

1.helyezés

Borsóné Molnár Szilvia

Antal Johanna

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (anyanyelv)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Winkler Gergő

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (anyanyelv)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Alabi Ademola Colin

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (anyanyelv)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Kiss Roland

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (irodalom)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Winkler Gergő

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (matematika)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Kiss Roland

3.osztály

Mozaik tanulmányi verseny (matematika)

országos

 

döntőbe jutott

Moharosné Benkő Ágnes

Winkler Gergő

3.osztály

Matematika verseny

Pázmánd

területi

4.helyezés

Moharosné Benkő Ágnes

Kecskés Andrea

5. osztály

és Méri Kata

5.osztály

Vajda Napok rajzpályázat

Vál

területi

1.helyezés

 

Janda Katalin

Varga Patrik

5.osztály

Vajda Napok rajzpályázat

Vál

területi

1.helyezés

 

Janda Katalin

Ferenc-Csibi Nóra 6 .osztály

„Madarak és fák napja” műveltségi vetélkedő szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

1.helyezés

Nyárainé Boromisza Klára

Végh Patrik-Pajzs Petra 7.osztály

„Madarak és fák napja” műveltségi vetélkedő szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

2.helyezés

Nyárainé Boromisza Klára

Méri Kata- Kecskés Andrea

5.osztály

 

„Madarak és fák napja” műveltségi vetélkedő szervező:Nyárainé Boromisza Klára

helyi

3.helyezés

Nyárainé Boromisza Klára

 

Május végén és június első hetében  a szokásos tanulmányi kirándulások lesznek.

 

Osztály

Időpont

 

Helyszín

  1. és 2.

május 31.

 

Budapest

 

3.

 

június 1.

 

Visegrád

4.

 

május 24.

Balatonfüred

5.

 

június 3.

Budapest

6.

 

június 6-7.

 

Szilvásvárad

7.

 

május 25-26.

 

Miskolctapolca

8.

 

június 20-22.

Ceglédfürdő

 

 

 

A tavasz legjobban várt rendezvénye a május 27-én péntek délelőtt megrendezésre kerülő Gyermeknap volt. 8 órától 12 óráig tartott, ahol sok-sok meglepetésben részesültek a gyerekek. Erre az alkalomra szeretettel hívtunk és vártunk minden segítő szülőt! A munkát  Moharosné Benkő Ágnes DÖK vezető és Csapóné Magyar Szilvia SZMK elnök fogta össze.

Lelkes szülői segítséggel sikerrel zárult  a tanév során minden rendezvényünk, melyet ezúttal is nagy tisztelettel köszönök tanulóink és nevelőtestületünk nevében.

Helyi három vállalkozó Gyócsi József kenyérrel, Orosz István pedig szódavízzel, Takács Zsuzsa (100-as bolt) tombolatárgyakkal segíti évek óta minden egyes rendezvényünket. Köszönjük szépen!

 

További programjaink:

 

Utolsó tanítási nap: június 15. szerda lesz, mely a szorgalmi év utolsó napja is egyben.

Ballagás és tanévzáró ünnepély: 2016. június 18. szombat 9 óra, melyre mindenkit szeretettel várunk.

 

Köszönöm  megtisztelő figyelmüket!

 

Kárpáthegyi  Józsefné

igazgató

 

A tankönyvellátásról:

 

1.Minden első, második és harmadik és negyedik osztályos tanuló térítésmentesen kapja meg a tankönyvcsomagot.

2.      A rászoruló tanuló (előzetes igénylőlap kitöltése és beadása után) ingyenesen kapja meg a tankönyvcsomagot, úgy hogy bizonyos könyvek könyvtári példányok lesznek.

3.      A „fizetős” tanuló fizetési könnyítéssel fizet úgy, hogy egyes tankönyveit könyvtári példányként kapja.

 

 

Fotók